RicoRoco - HOME Azure v.116
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
RicoRoco.com - TPortal-Forum Vista, XP - UNATTENDED & WEBMASTERING - Zapraszam!
  HOME   FORUM   HELP SEARCH Kalendarz Download Gallery Chat Zaloguj się Rejestracja  
Theme

TOP SITES
Recent Top
By Yurek3
[29.03.2009, 08:27:18]

By PdM
[11.06.2008, 18:21:50]

By gm1004
[19.05.2008, 16:53:50]

[18.05.2008, 18:38:30]

By Yurek3
[30.03.2008, 16:06:21]

By Yurek3
[29.03.2008, 04:40:05]

By Yurek3
[27.02.2008, 00:35:27]

[13.02.2008, 10:50:11]

[09.02.2008, 11:44:18]

[22.01.2008, 10:36:45]
Strony: [1]   Do dołu
 Drukuj 
Autor           Wątek: Moje dodatki webmasterskie do FireFoxa i Opery..  [Przeczytany 9552 razy]
0 users i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rico Roco
VICTORY
Administrator
*****
Offline
United States Sex:Mężczyzna
United States

"Imagination is more important than knowledge."

Posty 174


WWW
 [26.03.2007, 01:49:16]

UWAGA! Aktualizacja - 22.11.2007

Czołem Waszmościom!

Pomyślałem, ze podzielę się z wami info, jakie mam zamontowane u siebie dodatki w FF 2.0.0.3
Chodzi o to, że od dawna bardzo pomocny w sprawach webmasterki okazuje się FF, zresztą opracowałem Operkę 9.0.2, również z narzędziami developerskimi..

Uwaga własnie opracowałem Operke w wersji 9.50, więc nie pobierajcie tej starej..

Przyszło mi do głowy, ze jeśli to fajny pomysł, to może przeniosę ten wątek na główną..  gdzieś tam..

Poniżej podaję to co mam zamontowane na FF w wersji 2, mam i poprzednią wersję, jednak nie sprawdza się ona jako narzędzie developerskie..

Moje dodatki na dzień 22.11.2007:


Wygenerowano: Thu Nov 22 2007 18:47:37 GMT+0100
User Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.9) Gecko/20071025 Firefox/2.0.0.9
Identyfikator wydania: 2007102514

Rozszerzenia włączone: [55]
- Adblock Filterset.G Updater 0.3.1.2 - filtersetg@updater - Synchronizuje Adblocka z Filterset.G
- Adblock Plus 0.7.5.3 -  Powiedz NIE! reklamom
- All-in-One Gestures 0.18.0 -  To rozszerzenie pozwala wykonywać popularne komendy używając gesty myszki, nawigację typu rocker, nawigację kółkiem myszki i przewijanie strony.
- All-In-One Search button 1.67 - Dwa narzędzia szukania w jednym przycisku przypisanym do pola szukania
- All-in-One Sidebar 0.7.1 - Panel boczny podobny do tego z Opery. Daje szybki dostęp do różnych opcji.
- Allow Right-Click 0.2 - Nie pozwala na zabranianie klikania prawym przyciskiem myszy na stronach.
- BBCodeXtra 0.2.5.6 - Dodaje do menu kontekstowego polecenia BBCode/HTML/XHTML
- ChromEdit Plus SE 2.5.6 - chromeditplusSE@webdesigns.ms11.net - A User Profile Editor Plus... Open The Chrome, Profile, & Install Folders. Open The File Manager. Restart Firefox. Includes The userChrome JS Extension.
- ColorZilla 1.0 - Zaawansowany kroplomierz, paleta kolorów, zoom, i inne użyteczne funkcje
- Context Highlight 0.3 - Lets you highlight words on the page via the context menu.
- Cooliris Previews 2.5 -  A simple and powerful way of navigating through Google search results and Google image searches! Cooliris was designed to be an 'intuitive' way of browsing
- CSSViewer 1.0.2 - A simple CSS property viewer
- DiggiDig 0.43 - diggidig@gmail.com - URI extension
- Disable Targets For Downloads 1.0 - Prevents download links opening a blank window.
- DOM Inspector 1.8.1.9 - inspector@mozilla.org - Inspects the structure and properties of a window and its contents.
- Dr.Web anti-virus link checker 1.0.15 - Scan link target with Dr.Web anti-virus
- EditCSS 0.3.6 - Stylesheet modifier in the Sidebar.
- Firebug 1.05 - firebug@software.joehewitt.com - Web Development Evolved
- Fission 0.8.8 - Scala ze sobą pasek postępu i pasek adresu (motyw Safari).
- FlashTracer 2.0.0 - Display all the running .swf file trace output. You need to have flash player debug version installed to run this extension
- GraphicsEx 0.1.3.0 - graphicsex@snissa.com - Allows to save web pages as PNG files
- Html Validator 0.8.4.0 - Adds HTML validation to the View Page Source of the browser. The validation is done by Tidy from W3c.
- ImageShack right-click 0.3.6 - Upload to ImageShack via right-click menu.
- JavaScript Debugger 0.9.87
- JSView 1.5 - Zobacz kod źródłowy zewnętrznych arkuszy stylów i javaskryptów.
- Launchy 4.2.0 - launchy@gemal.dk - Open links and mailto's with external applications like Internet Explorer, Netscape, Opera, Outlook etc
- Long Titles 1.3 - Wyświetla całą zawartość podpowiedzi (tooltip).
- MediaPlayerConnectivity 0.8.3 - Otwórz stream wideo w osobnym odtwarzaczu wideo.
- MR Tech Local Install 5.3.2.6 - Mnóstwo narzędzi dla wszystkich użytkowników (pl-PL)
- Nightly Tester Tools 1.3b1 - 1-7c5d20cf4a29} - Useful tools for the nightly tester.
- Password Exporter 1.0.6 - Eksport i import zapisanych informacji o logowaniu
- PDF Download 0.9.3.2 - Rozszerzenie pozwala wybrać sposób postępowania z plikami PDF: zapisać na dysku, obejrzeć w zewnętrznym czytniku lub zobaczyć w formacie HTML.
- Polski slownik poprawnej pisowni 1.0.20070508 - pl@dictionaries.addons.mozilla.org
- Remove It Permanently 1.0.6.1 - Ukrywa niechciane elementy stron internetowych
- Rewind/Fastforward Buttons 2.0.2007110603 - Adds "Rewind" and "Fastforward" buttons for the toolbar.
- Sage 1.3.10 - A lightweight RSS and Atom feed aggregator.
- Save Complete 0.9b7 - savecomplete@perlprogrammer.com - Saves a complete webpage correctly
- Screen grab! 0.93 - Saves a web-page as an image.
- Server Spy 0.1.3 - ServerSpy@jacquet.eu.org - Indicates what brand of HTTP server runs on the visited site.
- Session Manager 0.6.1.5 - Zapisuje i odtwarza stan wszystkich okien
- ShowIP 0.8.05 - Show the IP address of the current page in the status bar. It also allows querying custom services by IP (right mouse button) and Hostname (left mouse button), like whois, netcraft. Additionally you can copy the IP address to the clipboard. This extension was formerly known as ipv6ident.
- Statusbar Clock 1.8.0 - Display the date and time in your browser's status bar.
- Stylish 0.5.3 - Umożliwia modyfikację wyglądu stron internetowych oraz interfejsu przeglądarki
- Super DragAndGo 0.2.6 - Złap odnośnik lub cokolwiek przypominające uri (np. "abc.com" ), i upuść gdziekolwiek na stronie aby otworzyć go w nowym panelu.
- Tab Scope 0.2.1.5 - tabscope@xuldev.org - Preview and navigate tab contents through popup.
- Tabbrowser Preferences PL 1.2.8.8 - Udostępnia zaawansowane opcje dla przeglądania w panelach.
- Talkback 2.0.0.9 - talkback@mozilla.org - Sends information about program crashes to Mozilla.
- TinyUrl Creator 1.0.4 - Convenient tool to create small url redirects from longer ones.
- userChrome.js 0.7 - Dynamic customization for when an extension would be overkill.
- VideoDownloader 1.1.1 - videodowloader@videodownloader.net - Download videos from Youtube, Google, Metacafe, iFilm, Dailymotion... and other 60+ video sites ! (movies, mp3s, flash, quicktime, etc).
- View Dependencies 0.3.2.2 - W oknie informacji o stronie dodaje kartę "Zależności" z elementami wchodzącymi w skład wyświetlanej strony
- View formatted source 0.9.5.0 - View formatted and rendered source code
- ViewSourceWith 0.0.9.1 -  Umożliwia wyświetlenie źródła strony w zewnętrznej aplikacji
- Web Developer 1.1.4 - Adds a menu and a toolbar with various web developer tools.
- Wklej i idź 0.4.1 - Pozwala wkleić adresy URL ze schowka i automatycznie je załadować.

Rozszerzenia wyłączone: [31]
- AutoMarks 0.2 - Integruje URL-e zakładek z funkcją autouzupełniania.
- BlackJapan 1.15 - A simple, clean and streamlined theme.
- Bookmark Backup 0.4.1 - Creates a backup of your bookmarks each day.
- Brushed 0.9.9.7 - A Brushed and Polished Browser Interface. Theme in progress 2004-2006.
- BugMeNot 1.3 - Bypass compulsory web registration with the context menu via www.bugmenot.com.
- ChatZilla 0.9.79 - A clean, easy to use and highly extensible Internet Relay Chat (IRC) client.
- Digger 2.0 - digger@clav.mozdev.org - Dig through URLs
- Extended Statusbar 1.2.6 - A Statusbar with Speed, Percentage, Time and loaded size (like Opera's one)
- Ez Sidebar 3.1.2007030901 - Allows to take web pages into sidebar panels like Mozilla(Seamonkey), and provides undockable Sidebar.
- Fasterfox 2.0.0 - Performance and network tweaks for Firefox.
- Firefox Showcase 0.9.4.3 - Easily locate any browser you've opened in Firefox
- FireFTP 0.97.1 - FTP client for Mozilla Firefox.
- Forum Additive 1.0.09 - Sorveglia i tuoi forum preferiti!
- FoxyTunes 2.9.5.31 - Control any media player from Firefox and more...
- IE Tab 1.3.3.20070528 - Enables you to use the embedded IE engine within Mozilla/Firefox.
- Leak Monitor 0.3.6 - This extension pops up an alert dialog to warn chrome and extension developers about one particular type of leak.  It warns when windows close but leave other code pointing at their JavaScript objects.
- LOOP for Firefox 0.63 - fireloop@drawloop.com - Firefox extension for LOOP.
- Menu Editor 1.2.3.3 - Customize application menus
- Mouse Gestures 1.5.2 - Pozwala na wykonanie wielu poleceń przy pomocy gestów myszki.
- My Portal 1.0.7 - A live web page of your bookmark hierarchy.
- New Tab Homepage 0.3 - Loads your homepage when you open a new tab.
- NewsFox 0.8.2 - RSS/Atom News Reader.
- Nuke Anything 0.2 - Pozwala na ukrycie prawie każdego elementu poprzez menu kontekstowe.
- phplangeditor 2.3 - PHP language files editor
- ScrapBook 1.3 - Helps you to save Web pages and organize the collection.
- Search Images With a Single Click 1.2 - Highlight search criteria with the mouse, right click, and choose "Search Images"
- Snap Links 0.0.4 - snaplinks@snaplinks.net
- SpiderZilla 1.6.0 - Spiderzilla is an easy-to-use website mirror utility , based on Httrack from www.httrack.com.
- Table2Clipboard 0.0.3.1 - Allow to copy to clipboard an HTML table rows/columns selection correctly formatted
- TargetAlert 0.8.9.8 -Provides visual cues for the destinations of hyperlinks.
- Wizz RSS News Reader 2.1.9.7 -A fairly good RSS and Atom news reader.

Ilość zainstalowanych rozszerzeń: 86

Zainstalowane motywy: [8]
- BlackJapanMAX 5.69 - A simple, clean and streamlined theme.
- Firefox (default)
- glowyblue 2.4.4 - Dark blue and gold theme.
- Modern Modoki 2.05 - Port of the Modern Modoki theme for Netscape 8.
- NASA Night Launch 0.6.20071115 - nasanightlaunch@example.com - Dark Theme for Firefox
- Noia 2.0 (eXtreme) 3.371 - Fully skinned based on Noia icon set.
- Phoenity Modern 0.6.07.10.21 - Phoenity based on the SeaMonkey Modern theme
- PimpZilla 3.49 - {a02c0c70-605c-11da-8cd6-0800200c9a66} - It's overdone... It's tacky... It's PimpZilla !!!

Zainstalowane wtyczki: (23)
- Cult3D Player Plug-in 5.3.0.154 from Cycore AB v5.3.0.154
- Adobe Acrobat
- Adobe PDF Plug-In For Firefox and Netscape
- Adobe SVG Viewer
- SVG Viewer 6.0
- Authorware Web Player
- Macromedia Authorware Web Player Netscape plug-in, version 2004
- Cortona VRML Client
- Cortona Netscape Browser Plug-In (4, 2, 0, 93)
- DivX Player Netscape Plugin
- npdivxplayerplugin
- DivX® Web Player
- DivX Web Player
- Java Plug-in
- Java Plug-in 1.4.2_06 for Netscape Navigator (DLL Helper)
- Java(TM) 2 Platform Standard Edition 5.0 Update 7
- Java Plug-in 1.5.0_07 for Netscape Navigator (DLL Helper)
- Java(TM) 2 Platform Standard Edition 5.0 Update 8
- Java Plug-in 1.5.0_08 for Netscape Navigator (DLL Helper)
- Java(TM) Platform SE 6
- Java Plug-in 1.6.0 for Netscape Navigator (DLL Helper)
- Microsoft Office 2003
- Office Plugin for Netscape Navigator
- Microsoft® DRM
- DRM Netscape Network Object
- Mozilla Default Plug-in
- Default Plug-in
- NPSignPlugin
- NPSignPlugin version 1, 0, 0, 29
- PCMan's IE Tab Plug-in for Mozilla/Firefox
- IE Tab Plug-in developed by Hong Jen Yee
- QuickTime Plug-in 7.1.3
- The QuickTime Plugin allows you to view a wide variety of multimedia content in Web pages. For more information, visit the QuickTime Web site.
- RealJukebox NS Plugin
- RealJukebox Netscape Plugin
- RealPlayer Version Plugin - 6.0.12.1059
- RealPlayer(tm) G2 LiveConnect-Enabled Plug-In (32-bit)
- RealPlayer(tm) LiveConnect-Enabled Plug-In
- Shockwave Flash
- Shockwave Flash 9.0  r47
- Shockwave for Director
- Adobe Shockwave for Director Netscape plug-in, version 10.2
- Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library
- Npdsplay dll


=============================

Co do Operki, to jest nieźle podkręcona..,  chciałem przerobić ją na wersję portable, ale nie przepisałem jeszcze wszystkich linków, więc żeby się nią posłużyć.., należy rozpakować, i cały folder: Opera 9 - przekopiowac do Program Files, stamtąd z PPM, po najechaniu na Opera.exe >> wyślij >> "Pulpit- utwórz skrót" i już nie wymaga żadnych instalek.., ma juz wbudowane kilka skórek, menu itp... ale to menu napisałem ja..

Operkę spakowałem do 7z i można ją pobrać tu:

Opera9byroco.7z

Miłej zabawy, szczególnie moja operą.. nie nadaje się jeszcze za bardzo do oglądania multimedii na www, ale do innych celi spewnością!

Pozdrówka
roco


[Ostatnia zmiana: 22.11.2007, 19:16:14 by: Rico Roco] IP Zapisane

Twoje ważniejsze dane..!   |   Potestuj sobie, swoje łącza..  Smiley

          
PdM

Moderators
*****
Offline
Poland Sex:Mężczyzna
Poland


Posty 7


Odp. #1 [23.05.2007, 21:39:58]

A Ty korzystasz tak choć z 1/3 tych dodatków, które masz zainstalowane? Wink
I podaj jeszcze, ile czasu twój FF się uruchamia Cheesy
IP Zapisane
Rico Roco
VICTORY
Administrator
*****
Offline
United States Sex:Mężczyzna
United States

"Imagination is more important than knowledge."

Posty 174


WWW
Odp. #2 [24.05.2007, 06:50:13]

Ależ oczywiście, nie ze wszystkich na raz, ale mój FF tak jak Opera, jest bardzo developerski i służy mi głównie do testów, mam jeszcze poprzednią wersję, ale potrafi nie wyświetlić banerów, buttonów itp.. do śmigania po necie ok, ale poważniej to nie nadaje się do wykorzystywania w webmasterce..

Nie używam wszystkich naraz, szczególnie tych mniej potrzebnych, jednak z większości korzystam, to bardzo skuteczne narzędzia, potrzebuję ich i mam ciągle dla nich zastosowanie  Roll Eyes

Jak szybko się ładuje? hehe mam szybkiego koma i nie widze różnicy, wszystko śmiga szybciutko, aż miło.. nie używam wszystkich rozszerzeń na raz, bo ff 2 potrafi obciągnąć z ramu i 150 MB.. ale sam mu ustawiłem czy dałem więcej ramu, żeby lepiej się "poczuł" i faktycznie jest niezawodny, strony odpalają się w ułamkach sekund i wszystko chodzi preyzyjnie i gładko..

Mam po prostu kilka profili, w zależności od tego co robię, - używam konkretnego profilu.. mam nawet taki w którym poza AdBlockiem nie ma nic więcej.. nie wiedze znaczącej różnicy i startowaniu FF i w przeglądaniu stron..

Tu zamieściłem te najbardziej powiedzmy tego warte.. może kto skorzysta?

Pozdrawiam  suny
R.


PS. sprawdziłem.., po wybraniu profilu, w którym mam wszystko co możliwe i było niecałe 4 sekundy, właściwe to 3 z kawałkiem, natomiast po wybraniu pustego profilu - poniżej 1 sekundy krócej..
[Ostatnia zmiana: 24.05.2007, 08:30:40 by: Rico Roco] IP Zapisane

Twoje ważniejsze dane..!   |   Potestuj sobie, swoje łącza..  Smiley

          
PdM

Moderators
*****
Offline
Poland Sex:Mężczyzna
Poland


Posty 7


Odp. #3 [25.05.2007, 06:45:10]

Ponad 300% opóźnienia, nieźle! Gdyby się komuś F ładował pusty 3 sekundy, to z tymi pluginami będzie to ponad 10 sekund, jeśli proporcja zostanie zachowana Cheesy Pomyśl, że niektórzy mają jeszcze 256 ramu i windows połowę musi zająć XD. Wolę nie myśleć jak to działa. Hihi.

Mam trochę różną ekonomię pacy niż Ty. Mój FF jest wyposażony w Greasemonkey, Firebug, HTML Validator, InspectThis, XForms, session manager, user agent switcher, tab control i oczywyście webdeveloper oraz adblock. Najczęściej korzystam z webdev'a, adblocka i greasemonkey. Pozostałych mógłbym nie mieć.
IP Zapisane
Rico Roco
VICTORY
Administrator
*****
Offline
United States Sex:Mężczyzna
United States

"Imagination is more important than knowledge."

Posty 174


WWW
Odp. #4 [25.05.2007, 14:44:43]

hehe masz mnie..  big_boss

Ale się nie zgodzę.., napisałem, o czasie uruchamiania z wszystkimi włączonymi rozszerzeniami i tylko z jednym, ponadto napisałem, że Różnica w czasie to mnij niż jedna sekunda..

mam różne profile.. i mówimy to o czasie, od wybrania odpowiedniego profilu i kliknięciu na button "Uruchom", z tym, że w obu skrajnych przykładach, dodatkowo otwiera sie ustawiona strona domowa.., a to ma również wpływ.

Mam szybki i mocny komputer, ale mam również laptopa na którym wszystkiego jest o połowę mniej.. i chodzi to bardzo podobnie.. "na oko" nie zauważysz..

Niezapominajmy róznież, ze mówimy tu o FireFoxie 2, a ten podczas uruchamiania sprawdze jeszcze aktualizacje wszystkich dodatków i samego FF i to oczywiście ma również znaczenie i kosztuje ten czas, zależy to jeszcze od szybkości łącza i jak masz ustawiony silnik itp.. Zapomniałem że w obu skrajnych przypadkach nie dokońca jeden z tych profili był niemal pusty, bo jeszcze sa wbudowane narzędzia typu DOM, czy maszynka do raportowania błędów..
Tak na dobrą sprawę to wszystko mozna powyłączać i zarobimy 2/3 tego czasu.. tylko mi to nie potrzebne.. hehe żebym taki golasem podróżował.., nie przeszkadza mi, że czekam trochę ponad 3 sekundy, to oczywiście czas.. i jeśli potrzeba mi naprawde szybko wystartować to używam opery, która również jest developerska..

Chodzi o to, żeby były takie fajne narzedzia, które są zintegrowane z przegladarką, a które są naprawdę pożyteczne, szczególnie dla pracy webmastera.. Przecież jak odpalasz jakiś program webmasterski to również kosztuje to czas, czesto o wiele wiele dłuzszy niż czas potrzebny do załadowania rozszerzeń.. i ja jestem bardzo wdzięczny Ludziom, którym się chce pisać takie rzeczy dla Ruchu Open Source!

Może tak dla odwrócenia uwagi od FF dam parę screenów o jakich zabawkah mówię w Operze..


screens:










Dalej was nie zamęczam.., zresztą http://imageshack.us juz chyba pada z gorąca..
[Ostatnia zmiana: 25.05.2007, 17:13:06 by: Rico Roco] IP Zapisane

Twoje ważniejsze dane..!   |   Potestuj sobie, swoje łącza..  Smiley

          
Strony: [1]   Do góry
 Drukuj 
 
Skocz do:  

Geo Visitors Map  
15.05.2024, 01:15:34